logo-BP

Děti flamenka

66 min., 52 min., ČR
režie a produkce: Kateřina Hager, kamera: Aleš Hart, Jakub Šimůnek, zvuk: Adam Bezděk, Richard Műller, střih: Lucie Haladová
distribuce: Bohemian Productions 

Dokumentární film DĚTI FLAMENKA je k vidění online na Dafilms.

upoutávka

synopse

Film vypráví o dvou mladých talentovaných umělcích, kteří pocházejí z rozdíleného etnického a rodinného zázemí, ale jejich cesty se protnou díky jejich mimořádnému talentu a lásce k hudbě flamenka. Amósovi je dvanáct let a vyrůstá v Salamance. Od tří let se věnuje kytaře a skládá svou vlastní hudbu. Dnes představuje vycházející hvězdu v oblasti flamenkové kytary, které vzdal hold i slavný Paco de Lucía. Abraham je dvanáctiletý zpěvák flamenka, jenž pochází z komunity španělských Gitanos na periferii Madridu. Vyrůstá v široké rodině, kde je flamenkový zpěv součástí každodenní reality a předává se z generace na generaci.
Film představuje dojemný příběh o dětské slávě, cestě, která k ní vede, a pulsující subkultuře flamenka.

Film byl ve Francii nominován na mezinárodní filmovou cenu PriMed 2014.
Účast na mezinárodních festivalech: Jecheon International Music & Film Festival 2015, Jižní Korea; Busan International Kids & Youth Festival 2015, Jižní Korea; FIFA 2015, Kanada; Espoo Ciné 2014 Finsko; Bloor Hot Docs Cinema, Kanada; Guangzhou International Film Festival 2013, Čína aj.