logo-BP

Projekty

DĚTI ONLINE
52 min, ČR, 2017
režie & produkce: Kateřina Hager
kamera: Jakub Šimůnek
zvuk: Vojtěch Komárek
střih: Šárka Sklenářová
koproducent: Česká televize

Účast na mezinárodních festivalech: festival Jeden svět 2017; CPH:DOX 2017, Kodaň; Busan International Kids & Youth Festival 2017, Jižní Korea, aj.

 

upoutávka

 


dokumentární film

PACI, PACI, PACIČKY
75 min., 52 min., ČR/Island/USA
režie: Kateřina Hager
producenti: Jeffrey Brown, Kateřina Hager

 

PattyCake 

Jen málo témat dokáže podnítit tak žhavou debatu jako výchova dětí. Mezi zvláště sporné pak patří otázka, jak dlouho má matka, a zdali výhradně matka, zůstat s dítětem doma na rodičovské dovolené.

Je od ženy sobecké a nepřirozené vrátit se do zaměstnání, když má doma jen pár týdnů staré dítě? Jsou naopak léta strávená na „mateřské“ prohřeškem vůči principům feminismu? Mohou otcové nahradit matky v pečovatelské roli? Měli bychom je k tomu motivovat např. „otcovskou kvótou“, která je dnes běžná ve Skandinávii?

Tento dokumentární film, který je natáčen v ČR, USA a na Islandu, nabídne unikátní vhled do reality tří rodin s malým dítětem, jejichž životy a rodičovské strategie jsou formovány velmi odlišnými společenskými normami a institucionálním nastavením rané péče o dítě v zemi, kde žijí. Film sleduje všechny tři rodiny po dobu dvou let od narození dítěte a odhaluje osobní příběhy i perspektivy jejich členů, avšak současně otevírá i velmi aktuální debatu na téma rané péče o dítě a genderové rovnoprávnosti v dnešním světě.

 


dokumentární film

DĚTI FLAMENKA

66 min., 52 min., ČR
režie a produkce: Kateřina Hager
kamera: Aleš Hart, Jakub Šimůnek
zvuk: Adam Bezděk, Richard Műller
střih: Lucie Haladová
distribuce: Bohemian Productions / Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

upoutávka

synopse

Film vypráví o dvou mladých talentovaných umělcích, kteří pocházejí z rozdíleného etnického a rodinného zázemí, ale jejich cesty se protnou díky jejich mimořádnému talentu a lásce k hudbě flamenka. Amósovi je dvanáct let a vyrůstá v Salamance. Od tří let se věnuje kytaře a skládá svou vlastní hudbu. Dnes představuje vycházející hvězdu v oblasti flamenkové kytary, které vzdal nedávno hold i slavný Paco de Lucía. Abraham je dvanáctiletý zpěvák flamenka, jenž pochází z komunity španělských Romů na periferii Madridu. Vyrůstá v široké rodině, kde je flamenkový zpěv součástí každodenní reality a předává se z generace na generaci.
Film představuje dojemný příběh o dětské slávě, cestě, která k ní vede, a pulsující subkultuře flamenka.

Film byl v Marseille nominován na mezinárodní filmovou cenu PriMed 2014.
Účast na mezinárodních festivalech: Jecheon International Music & Film Festival 2015, Jižní Korea; Busan International Kids & Youth Festival 2015, Jižní Korea; FIFA 2015, Kanada; Espoo Ciné 2014 Finsko; Bloor Hot Docs Cinema, Kanada; Guangzhou International Film Festival 2013, Čína;  aj.dokumentární film
 

TANDEM

upoutávka

synopse

Příběh o tom, že kola se mohou změnit v křídla a nejzávažnějším handicapem je nedostatek snů a silné vůle.

režie: Kateřina Hager
kamera: Aleš Hart
střih: Lucie Haladová
zvuk: Adam Bezděk
hudba: Miroslav Žára
cajón: Juraj Garaj